"Pred každou opravou je vždy potrebné najskôr vykonať diagnostiku zariadenia, kde určíme presný rozsah poškodenia a aký je k oprave potrebný rozsah prác a náhradných dielov. Po diagnostike Vás kontaktujeme s presnou cenovou ponukou, na základe ktorej sa Vy rozhodnete o realizácii opravy." Ceny opráv sú orientačné. Finálna cena opravy sa môže zmeniť v závislosti od reálnej náročnosti úkonu.

Komplexná diagnostika

Pracuje Váš počítač pomaly alebo sa Vám pokazil a neviete príčinu poruchy alebo či sa Vám oplatí oprava?
Otestujeme Váš počítač a určíme presnú príčinu poruchy.
Navrhneme Vám možné riešenia, náklady a čas potrebný na opravu. Zistíme hardvérové či výrobné chyby počítača, ktoré by mohli spôsobovať chyby.
Ak si následne necháte svoj počítač u nás opraviť, za diagnostiku neplatíte!

Rozbitý-poškodený displej, grafika


Výmena poškodeného, alebo chybného displeja notebooku, prípadne grafickej karty. Cena je orientačná, presnú cenu a čas opravy je možné stanoviť podľa značky a modelu notebooku. V prípade, že si nie ste istý či máte chybu v displeji, bude potrebná najskôr diagnostika v servisnom stredisku. 

Oprava nabíjania,tlačidla zapnutia, poškodená batéria

Najčastejšie príznaky tejto poruchy sú - notebook nie je možné nabíjať alebo zapnúť, v niektorej polohe nabíjanie funguje, konektor nabíjačky vypadáva alebo chýba kolík v konektore. Niekedy môže byť problém aj s batériou či tlačidlom zapínania.
Táto služba zahŕňa premeranie základnej dosky , výmenu napájacieho konektora na základnej doske, kontrola batérie a jej životnosti či vymenenie tlačidla zaplnutia notebooku a následné otestovanie správnej funkčnosti nabíjania a spustenia.

Vyčistenie, výmena chladenia

Vyčistenie zaneseného chladenia od prachu a nečistôt (profylaktika chladenia). Tento úkon zahŕňa kompletné vyčistenie od prachu a nečistôt, vyčistenie rebrovania chladenia, vyčistenie ventilátora, výmenu teplo-vodivej pasty na procesore, grafickom čipe, severnom a južnom mostíku.
V rámci tejto služby je možná aj výmena teplo-vodivých gumičiek za medené pliešky, ktoré zvýšia účinnosť prenosu tepla. 

V prípade, že oprava a vyčistenie chladenia nepomôže znížiť teplotu notebooku a zabrániť tak jeho prehrievaniu a vypínaniu, je nutné vymeniť opotrebovaný ventilátor.

Oprava pántov, plastových častí notebooku

Notebook sa Vám nedá zavrieť, máte viditeľne vyskočený pánt, oddeľuje sa Vám zadná časť od displeja prípadne máte poškodené uchytenie pántov, otvárajú sa Vám plasty notebooku, pomôže jedine výmena poškodeného alebo chybného pántu notebooku. Cena je orientačná, presnú cenu a čas opravy je možné stanoviť podľa značky a modelu notebooku.
V prípade, že si nie ste istý či máte chybu v pánte, bude potrebná najskôr diagnostika v servisnom stredisku. Väčšinu opráv realizujeme za zlomok ceny kompletných dielov bez nutnosti ich výmeny, rekonštrukciou celých častí plastových dielov, ktoré sa dajú po oprave znova pevne zošróbovať.

Oprava klávesnice

Ak Vám nefungujú klávesy, chýbajú Vám klávesy, ťažko reagujú, prípadne sa lepia, vymeníme Vám klávesnicu a znova všetko pôjde ako predtým. Cena je orientačná, presnú cenu a čas opravy je možné stanoviť podľa značky a modelu notebooku.
V prípade, že máte notebook obliaty, odporúčame najskôr vyčistenie po poliatí, prípadne diagnostiku v servisnom stredisku. 

Oprava spomaleného notebooku

Ak je Váš notebook strašne spomalený, každý úkon trvá neprimerane dlho, chyba môže mať viacero príčin. Najčastejšou príčinou je poškodený pevný disk, operačná pamäť, prípadne zavírený alebo poškodený operačný systém.
Vykonáme softvérovú a hardvérovú diagnostiku na nájdenie príčiny spomalenia a zabezpečíme opravu. 

Preinštalovanie notebooku

Ak je Váš operačný systém spomalený, zavírený, zastaralý alebo zahltený, prípadne ste si zakúpili novú verziu, odporúčame inštaláciu zveriť odborníkom.
V rámci tejto služby Vám kompletne nainštalujeme systém zo servisných inštalačných médii, ktoré neobsahujú žiadny nechcený softvér, vírusy a sú vždy najnovšej verzie. Nainštalujeme Vám všetky potrebné ovládače hardvéru a nainštalujeme Vám aj všetok bežný softvér, ktorý využívate.

V prípade, že ste si dáta nezálohovali a prajete si ich zachovať, vieme zazálohovať kompletný obsah dát pred inštaláciou na náš záložný disk, skontrolujeme či neobsahujú dáta vírusy a po inštalácii Vám dáta vrátime na Váš notebook. 

Záchrana dát z notebooku

Zachránime Vám dáta z notebooku aj v prípade, ak je notebook úplne nefunkčný. Pred opravou vykonáme diagnostiku a zistíme možnosti a cenu záchrany dát.
Vykonávame záchranu dát aj z pevného disku HDD, USB kľúča, SD karty, SSD ak nie je poškodený mechanicky.

Odvírenie notebooku, modrá Error obrazovka 

Odvírime Vám všetky bežné vírusy, skontrolujeme či nie sú poškodené súbory operačného systému. V prípade, že nemáte zabezpečený notebook, navrhneme Vám ako sa chrániť pred opakovaným zavírením. Presnú cenu a čas opravy je možné stanoviť podľa rozsahu zavírenia a rýchlosti notebooku. V prípade, že si nie ste istý či notebook zavírený, bude potrebná najskôr diagnostika v servisnom stredisku.